על פי תקנות המשרד לביטחון פנים והרשות הארצית לכבאות והצלה, על כל בעל נכס קיימת החובה והאחריות לקיום הוראות בטיחות אש והצלה, ולהחזיק אמצעי כיבוי אש במצב תקין. חברת טוקאר הנדסה בע"מ המתמחה בתכנון מערכות אינסטלציה, מתכננת מערכות כיבוי אש וספרינקלרים בהתאם לדרישות הבטיחות. מערכת ספרינקלרים הינה מערכת כיבוי אש המיועדת לשטחים מדויקים, היא מאפשרת התזת מים בלחץ בשטח מקומי, בעת דליקה או שריפה. המערכת מורכבת משני מרכיבים, האחד צנרת מים הנמצאים בלחץ גבוה תמידי, והשני הוא המתז (ספרינקלר). לא מדובר בגלאי עשן, אלא בצנרת מים המופעלת בעת מגע עם חום. במתזים נמצאים שסתומי זכוכית הרגישים לחום ומתנפצים בזמן שהם מגיעים במגע עם חום גבוה.

למערכת הספרינקלרים יתרונות רבים, היתרון הגדול של המערכת הוא שהיא מטפלת באזורי השריפה בצורה מקומית ויעילה, היא פועלת אוטומטית ללא צורך בהתערבות יד אדם, ובטמפרטורות גבוהות בלבד. למעשה היא מעניקה טיפול ראשוני לנפש ורכוש, עד שיגיעו כוחות ההצלה ומכבי האש.

מערכות כיבוי האש מתוכננות ומורכבות בתוך התקרות והקירות, הן דורשות תכנון מוקדם של מהנדס אינסטלציה מוסמך ומקצועי, אשר יתכנן את הצנרת בצורה היעילה והבטוחה ביותר בהתאם לתקן ישראלי 1596 המבוסס על תקן אמריקה 13 NFPA לתכנון מתזים הבנה וידע בקריאת תכניות מבנים ושרטוטים היא הכרחית לתכנון המערכות ומיקום היציאות והמתזים. תכנון לקוי של המערכת עלול לסכן חיי אדם ורכוש.

טוקאר הנדסה מתכננת את מערכות הספרינקלרים בהתאם לכל התקנים, התכניות נבדקות ע"י מעבדה מוסמכת ומקבלות את אישורה לפני העברה לביצוע בשטח.

חברת טוקאר הנדסה בע"מ מעניקה שירותי הנדסת אינסטלציה סניטרית וספרינקלרים, מקצועיים ואיכותיים, עם ניסיון של שנים ורשימה ארוכה של לקוחות מרוצים. החברה מתמחה במבנים מסחריים, בניינים רבי קומות, חללים משותפים גדולים, תכנונים עירוניים והגשת תכניות ואישורים למחלקת ביוב ומים של העירייה ואישור מכון התקנים לתכניות המתזים לקבלת היתרי בניה.