מאחורי כל מבנה, קטן או גדול, פרטי, מסחרי או תעשייתי, עומד אדריכל שתכנן את המבנה מתחילתו ומלווה את הבניה לאורך כל הדרך. מטרתו של האדריכל היא לתכנן מבנה שישלב בין פרקטיות לאסתטיקה, כלומר, המבנה צריך למלא את ייעודו, להתאים למשתמשיו העתידיים, ובו בזמן להיות מעוצב. האדריכלות נעה על הסקאלה שבין האומנות לבין ההנדסה, שכן תכנון מבנה מצריך התחשבות במגבלות שונות במגוון תחומים, אשר לא בכולם יש לאדריכל הבנה מלאה. לשם כך נעזרים האדריכלים במהנדסים ויועצים שונים המתמחים בתחומים ספציפיים ומשלימים את עבודתם כמו מהנדסי מים, מהנדסי חשמל ועוד. טוקאר הנדסה מסייעת לאדריכלים רבים לתכנן את כל תחום האינסטלציה הסניטרית וכלל תשתיות המים, הביוב, והניקוז.

התאמה ותכנון של המערכות הסניטריות מתבצעים מהשלבים הראשונים של תכנון המבנה. לכן טוקאר הנדסה מציעה ליווי מלא לאדריכלים משלבי התכנון הראשוניים, החל מהתכנון הראשוני של הפרויקט, תכנון פרטני, אישורי התוכניות מול הגורמים הרלוונטיים (רשויות, עיריות תאגידים וכו'), ועד ביצוע והקמה של המערכות הסניטריות הכולל תשתית מים, ביוב וניקוז, תכנון מקיף וחיבור אל תשתיות המים והביוב הקיימות באזור עד לגמר הפרויקט.

בתי עסק המעוניינים להוציא היתר בניה מחויבים, על פי חוק, לעמוד בתקנות כיבוי אש. לכן, כשאדריכל מתכנן מבנה, עליו לתכנן מראש עמידה בתקנים הנדרשים. טוקאר הנדסה מתמחה, מעבר לתשתיות ומערכות אינסטלציה, בתכנון מערכות כיבוי אש וספרינקלרים, הכנת סכמת מים וחישובי ספיקות בהתאם להנחיות הבטיחות, ומסייעת לאדריכל הבניין לתכנן את המבנה ולשלב את מערכת הספרינקלרים וכיבוי האש עוד מהשלבים הראשוניים של התוכניות.

טוקאר הנדסה בעלת ניסיון רב בתחום, עבדה בשיתוף מלא עם אדריכלים רבים וסייעה בתכנון וביצוע של תשתיות מים ומערכות כיבוי אש במגוון פרויקטים – החל מבנייני מגורים, מוסדות, מבני מסחר ותעשייה ועד פרויקטים מורכבים יותר שכללו תכנון תשתיות עבור שכונות שלמות.