"אך מעיין ובור מקווה מים יהיה טהור" (ויקרא י"א ל"ו). בישראל כיום, חי ציבור גדול של אנשים מסורתיים, דתיים, חרדים וגם חילוניים אשר משתמשים כדרך קבע במקוואות ברחבי הארץ. מטרת המקוואות היא טבילה במים טהורים למען חיים בקדושה וטהרה. בעבר היה נהוג לטבול במעיין למטרת הטהרה, אך לעומת זאת, בעידן המודרני, הציבור המסורתי – דתי נאלץ לפתח יצירתיות ויוצר מקוואות בצורה מלאכותית, המחייבת עמידה הן בהלכות והן בתקנים. הביקוש לתכנון והנדסת מקוואות גדל, וניתן לצפות ביותר ויותר מקוואות ברחבי הארץ.

על פי ההלכה, כמות המים התקינה והכשרה עבור טבילה, היא לכל הפחות 40 סאה, שזה, בשפה פשוטה כ – 573 ליטר מי גשם, אך בפועל  כיום כמות המים במקוואות נעה בין 2,000 ל-10,000 ליטר. בנוסף, על המקוואות לעמוד בתקנים של הרשויות המקומיות והמועצות הדתיות, שמפרסמות מידי שנה הודעה בדבר הקריטריונים והתקנות שנקבעו עבור בניית מבני דת. כמו כן המקוואות צריכים לעמוד בדרישות של משרד הבריאות לדוגמה- תדירות תחלופת המים, פתרונות למניעת חיידקי הליגונלה ועוד.

טוקאר הנדסה בע"מ היא חברה המתמחה בתכנון ובהקמת מערכות אינסטלציה סניטרית, מקוואות, תכנון תשתיות – מים, ביוב ניקוז וספרינקלרים, לצד תכנון מאגרי מים בורות שאיבה ובריכות שחייה

לחברת טוקאר הנדסה ניסיון וידע רב בעבודה עם האוכלוסייה הדתית, והן היכרות מעמיקה עם התקנים וההלכות הקיימות. אנו מקפידים כי עובדי החברה יעברו הדרכות וימי השתלמות על מנת להישאר מעודכנים בתקנות החדשות ולשמור על רמת מומחיות רחבה וגבוהה ככל הניתן. משה טוקאר, מנכ"ל ומייסד החברה, מאמין שמקצועיות ואמינות הן מילות המפתח ויש לשמור עליהן באמצעות רלוונטיות ומעקב אחר ההתפתחויות האחרונות של הטכנולוגיה, ושל העדכונים מהרשויות המקומיות המועצות הדתיות ומשרד הבריאות.